ریشه کنی مورچه ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت مورچه

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت مورچه پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


با چه چیزی می توان مانع از ورود مورچه ها به خانه شد؟

مورچه ها نمی توانند بوی سرکه سفید را تحمل کنند. یک محلول مساوی از سرکه سفید و آب درست کنید و آن را در محل های مشکوک به ورود مورچه اسپری کنید. استفاده از این محلول مورچه را از بین نمی برد اما قطعاً آن ها را از ورود به خانه شما منع خواهد کرد.

آیا راهی برای از بین بردن تمام مورچه های کلونی وجود دارد؟

بهترین راه استفاده از سموم تخصصی دفع مورچه می باشد. زیرا آن ها دارای فرمولاسیونی هستند که می توانند به اعماق کلونی نفوذ کرده و مورچه ها را از بین ببرند. در صورت نبود سموم تخصصی می توانید از ترکیب بوراکس و یک ماده شیرین چسبناک و شیره ای استفاده کنید. مورچه ها از طریق شیره به طعمه جذب می شوند. بوراکس به بدن آن ها می چسبد مورچه ها این طعمه را به همراه خود به لانه برده و موجب نابودی تعداد بیشتری از مورچه ها خواهد شد.

چگونه مورچه ها را در حیاط از بین ببریم؟

از چند روش مؤثر می توان برای از بین بردن مورچه ها در حیاط خانه بهره برد. از ترکیب آب و صابون به عنوان یک ماده بدون خطر برای از بین بردن مورچه ها استفاده کنید. با استفاده از بوریک اسید و آب گرم یک محلول بسازید و آن را روی لانه مورچه ها اسپری کنید. می توانید خاک دیاتومه را برای از بین بردن مورچه در اطراف خانه به کار ببرید. کنار لانه های مورچه و اطراف ورودی های خانه از محلول آب و سرکه استفاده کنید.

از بین بردن مورچه و کلونی آن ها چقدر زمان می برد؟

این موضوع بستگی به میزان تهاجم مورچه و اندازه کلونی آن ها دارد. از بین بردن مورچه با روش های خانگی ممکن است هفته ها به طول بیانجامد.

آیا بویی نظیر بوی نعناع مورچه ها را از خانه ما دور می کند؟

بله. اسانس نعناع را روی توپ های پنبه ای بمالید و آن ها را در قسمت های مشکوکی که مورچه ها تردد دارند قرار دهید. مورچه ها به سرعت پراکنده می شوند.

چگونه از تهاجم مورچه به خانه مطمئن شویم؟

چند نشانه برای تهاجم مورچه به خانه وجود دارد. در مدت کوتاهی مواد غذایی موجود روی پیشخوان مملوء از مورچه می شود. وجود مورچه در ظروف غذای حیوانات خانگی. خطوط منظمی از مورچه که در حال حمل مواد غذایی به لانه هستند. پیدا کردن لانه مورچه در حیاط و یا باغچه.

آیا مورچه ها می توانند از راه سینک نیز وارد خانه شوند؟

مورچه ها به دنبال آب و غذا به هر کجا سر می زنند. اگر شما مورچه را در سینک آشپزخانه یافتید بهترین روش برای از بین بردن آن ها ترکیب جوش شیرین و سرکه است. ابتدا در سینک حدود 50 گرم جوش شیرین بریزید، سپس به اندازه یک لیوان، سرکه به آن اضافه کنید. ترکیب سرکه و جوش شیرین، کف و حباب ایجاد کرده و به سرعت سینک و لوله ها را تمیز خواهد کرد. مورچه ها نیز به راحتی از بین می روند.

آیا وجود مورچه در خانه خطرناک است؟

واقعیت این است که وجود مورچه در خانه، خطر تلقی نمی شود. زیرا این حشرات کوچک مانند مگس، کک و کنه بیماری های خطرناک را به انسان انتقال نمی دهند. همچنین مانند موریانه خسارت های مالی زیادی ایجاد نمی کنند.

دیدن مورچه در خانه نشانه چیست؟

مورچه ها در تمام طول سال به دنبال یافتن و جمع آوری منابع غذایی هستند. پس اگر در خانه خود شاهد تهاجم زیاد مورچه ها هستید یعنی آن ها در خانه شما به منابع غذایی و آب کافی برای کلونی خود دست یافته اند.

چگونه مورچه ها را در آشپزخانه از بین ببریم؟

برای از بین بردن مورچه ها در آشپزخانه می توان از ترکیب مساوی جوش شیرین و شکر استفاده کرد. این مخلوط را در ظرفی با عمق کم بریزید و آن را کنار خطوط رفت و آمد مورچه ها قرار دهید تا اثرات آن را در از بین بردن مورچه ها مشاهده کنید.

چطور مورچه نجار را از موریانه تشخیص دهیم؟

مورچه های نجار، چوب نمی خورند آن ها فقط لانه هایشان را در میان چوب می سازند. آن ها همچنین لانه های تمیز و صیقلی از چوب دارند، در حالی که موریانه ها از چوب تغذیه می کنند. همچنین موریانه های زیر زمینی در تونل های گلی زندگی می کنند و سایر آن ها چوب های پوسیده را ترجیح می دهند.

آیا با وازلین می توان مورچه ها را از بین برد؟

وازلین فقط یک تسکین دهنده برای پوست های خشک نیست. از وازلین می توان برای دفع و از بین بردن مورچه نیز استفاده کرد. مورچه ها در صورت گیر افتادن در وازلین به هیچ عنوان نمی توانند خود را نجات دهند.

اگر مورچه ملکه را از بین ببریم چه اتفاقی برای کلونی مورچه می افتد؟

با مرگ ملکه کلونی نیز قابلیت های تولید مثلی پیشین خود را از دست می دهد. کلونی به سرعت از بین نمی رود، اما با گذر زمان شاهد مرگ کلونی نیز خواهید بود.

چه تعداد مورچه در هر کلونی مورچه وجود دارد؟

تعداد مورچه های کلونی بسته به نوع مورچه و قدمت کلونی دارد. تعداد مورچه ها می تواند از 40 عدد در یک کلونی تا میلیون ها مورچه متغیر باشد.

چطور می توان لانه مورچه ها را پیدا کرده و از بین برد؟

برای پیدا کردن لانه مورچه باید برای آن ها طعمه گذاری کنید. می توانید با استفاده از مواد شیرین مثل ژله، عسل یا شکر آن ها را به سمت طعمه هدایت کنید. مورچه ها بعد از یافتن منابع غذایی آن را به کلونی می برند. شما از این طریق به راحتی لانه مورچه را پیدا می کنید. پس از آن با استفاده از یک سم قوی مورچه، لانه مورچه را سمپاشی کنید.